Достапни линкови

logo-print

Претседателот на словенечкиот парламент во Македонија


Претседателот на Парламентот на Словенија Павел Гантар денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Тој ќе се сретне со својот домаќин, претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски, како и со премиерот Никола Груевски. Предвидено е Гантар да има обраќање во парламентот во рамките на 96-та седница.
XS
SM
MD
LG