Достапни линкови

logo-print

САД ја осудија најавата на Израел за градење во источен Ерусалим


САД го осудуваат одобрението на Израел за изградба на 1600 нови куќи во источен Ерусалим, изјави портпаролот на Белата куќа Роберт Гибс. Тој истакна дека американскиот потпретседател Џозеф Бајден наскоро ќе објави опширно соопштение во врска со тоа. Поради спорната изградба на израелски живеалишта на палестинска територија, во последно време се заладени односите меѓу САД и Израел.
XS
SM
MD
LG