Достапни линкови

logo-print

Портпаролот на Стејт департментот се извини на Либија


Портпаролот на американскиот Стејт департмент Филип Кроули се извини поради коментарот за либискиот лидер Моамер ел Гадафи, поради кој Либија се закани со дипломатска одмазда. Кроули изјави дека жали поради коментарот кој го изнесол во одговорот на новинарско прашање во врска со неодамнешниот повик на Гадафи на света војна (џихад) против Швајцарија.
XS
SM
MD
LG