Достапни линкови

logo-print

Партиска преписка за денешните протести на стечајците во Скопје


За денешните протести на стечајните работници Владеачката партија ВМРО ДМНЕ тврди дека ги организира опозициската партија СДСМ. ВМРО тврди дека СДСМ се обидува да потикне социјални немири, да предизвика монтирани инциденти и да стимулира граѓанско незадоволство. СДСМ го отфрли обинувањата и тврди дека владечката партија за се поголемото граѓанско незадоволство сака да си обезбеди алиби обвинувајќи го Бранко Црвенковски за некакви сценарија.XS
SM
MD
LG