Достапни линкови

logo-print

Уапсени за заговор за убиство на карикатуристот Ларс Вилкс


Во Ирска се уапсени седум лица осомничени за заговор за убиство на шведскиот карикатурист, Ларс Вилкс кој го нацрта пророкот Мухамед. Новинските агенции јавуваат дека станува збор за три жени и четворица мажи, но полицијата сеуште не ги потврдила овие информации. Исламистички групи нудат награда од 100 илјади долари за главата на карикатуристот пренесуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG