Достапни линкови

logo-print

Се зголемува бројот на затворени фирми во Германија


Во Германија над 30 илјади фирми банкротирале минатата година. Гераманскиот завод за статистика соопшти дека бројот на банкротирани фирми лани се зголемил за речиси 12 проценти во однос на 2008мата година. Според статистичките податоци за 3 проценти е зголемен и бројот на домаќинства кои не можат да ги исполнатат своите финансиски обврски.
XS
SM
MD
LG