Достапни линкови

logo-print

Белгиска делегација во Бујановац


Амбасадорката на Белгија во Србија, Денис Де Хауер престојува денеска во Бујановац, каде што со претставниците на политичките партии на албанците разговара за проблемот со азилантите. Целта е да им се објасни на жителите во тој регион дека Белгија нема да ги одобрува барањата за азил од економски причини.
XS
SM
MD
LG