Достапни линкови

logo-print

Тешка ноќ за настраданите од земјотресот во Турција


Стотици луѓе во источна Турција, изминатата студена ноќ ја поминаа во шатори, бидејки вчера останаа без своите домови во земјотресот што го погоди тој регион. Настрадаа најмалку 51-но лице, а жителите во настраданите подрачја добија препорака да не се враќаат во оштетените објекти, бидејки се можни нови потреси.
XS
SM
MD
LG