Достапни линкови

logo-print

Прв црногорски контигент во Авганистан


Првиот црногорски контингент од 26 војници заминува денеска за Авганистан, за да се приклучи кон меѓународните сили во оваа земја соопшти Министерство за одбрана.Црногорските војници ќе бидат распоредени во северен Авганистан и ќе бидат под германска команда. НАТО минатата година ја одобри кандидатурата на Црна Гора за добивање Акциски план за членство.
XS
SM
MD
LG