Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад ја одложи посетата на Авганистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад ја одложи посетата на Авганистан.Потпаролот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, Херави Фарс изјави дека средбата ќе се одржи во наредниве неколку дена, но не е прецизиран датумот.Тој додаде дека Аџмадинеџад ќе го придружуваат ирански политички и економски претставници.
XS
SM
MD
LG