Достапни линкови

logo-print

Неделава ќе се одржи лидерска средба


Лидерска средба за уставните измени во делот за Судскиот совет ќе биде одржана кон крајот на неделава. Ова денеска го изјави премиерот Никола Груевски. Тој најави и измени во Законот за упис на Академијата на судии.XS
SM
MD
LG