Достапни линкови

logo-print

По грешка поставена бомба во напуштена зграда


Авганистанската полиција соопшти дека напаѓачи активирале бомба во источниот дел на Авганистан. Шефот на полиција, Јаќоб Хан изјави дека засега не се регистрирани жртви, поради тоа што напаѓачите ја поставиле бомбата во погрешната зграда , наместо во полициската станица ја поставиле во напуштената зграда до неа.


XS
SM
MD
LG