Достапни линкови

logo-print

Груевски апелира да се избегнуваат меѓуетнички инциденти


Македонскиот премиер Никола Груевски упати апел инцидентите слични на саботниот на плоштадот во Скопје во кои се вмешани лица со различна етничка припадност да се избегнуваат во иднина затоа што како што вели тој, можат погрешно да се протолкуваат, да добијат друга димензија и лошо да завршат. Груевски информира дека министертвото за внатрешни работи денеска ќе процесира пријави до сторителите.

XS
SM
MD
LG