Достапни линкови

logo-print

Иванов изрази сочуство за настраданите во Турција


Македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов испрати писмо со сочуство до неговиот турски колега Абдула Ѓул за жртвите од катстрофалниот земјотрес што ја погоди Источна Турција. Во писмото Иванов изрази жалење за жртвите и големите штети предизвикани од природната катастрофа.
XS
SM
MD
LG