Достапни линкови

logo-print

Демант за апсењето на портпаролот на Ал Каеда


Претставници на пакистанските безбедносни сили денеска ги демантираа извештаите дека портпаролот на Ал Каеда Адам Гадан бил упасен во Пакистан. Станува збор за човек роден во Калифорнија кој ја презел исламската вера и кој, според вчерашните информации, деновиве бил упасен во Карачи. Гадан се појавувал во видеата на Ал Каеда во кои се повикува на напади врз Соединетите држави. По него има распишано потерница со награда од милион долари.
XS
SM
MD
LG