Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Авганистан


Дванаесет луѓе загинале во денешните две експлозии на поставени бомби во авганистанската провинција Бадгис. Талибанците, како што јавуваат агенциите, во последно време ги интензивирале активностите во обид да ја преземат контролата врз овој југозападен регион.
XS
SM
MD
LG