Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад во Авганистан


Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџад денеска ќе престојува во еднодневна посета на Авганистан. Како што јави иранската новинска агенција Мер, Ахмадинеџад ќе се сретне со претседателот на Авганистан Хамид Карзаи. Двајцата ќе разговараат за подобрување на безбедносната состојба во Авганистан.
XS
SM
MD
LG