Достапни линкови

logo-print

Бајден во посета на Блискиот исток


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска е во официјална посета на Блискиот исток. Тој ќе се сретне со израелските и палестинските лидери кои се очекува да ги продолжат мировните преговори. Посетата на американскиот потпретседател доаѓа по одлуката на Палестинците за почнување мировни преговори со Израелците, со посредство на Соединетите Американски Држави.
XS
SM
MD
LG