Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во Турција


Најмалку 8 лица загинале во земјотресот со интензитет од 6 степени по Рихтеровата скала, што изутринава ја погоди источна Турција. Епицентарот на земјотресот бил во провинцијата Елазиг. Најсилен потрес се почувствувал во селото Оксулар каде што, според официјални извори, загинале пет лица.
XS
SM
MD
LG