Достапни линкови

logo-print

Груевски ја осуди тепачката на плоштадот


Македонскиот премиер Никола Груевски денска го осуди вчерашниот инцидент на плоштадот „Македонија“ во Скопје.Груевски изјави дека таков настан, без разлика кој кого нападнал и на која етничка заедница и припаѓа, е за осуда.
XS
SM
MD
LG