Достапни линкови

logo-print

ПЛО сака да преговара со Израел


Главниот одбор на Палестинската ослободителната организација се согласи да започнат мировни преговори со Израел во посредништво на Соеднинетите Американски Држави. Шефот на организацијата, Генерал Абед Рабо изјави дека разговорите ќе имаат временско ограничување од 4 месеци. Денешната одлука на Палестинците е првиот успех на американската дипломатија во изрелско – палестинкиот конфликт пренесуваат новинските агенции.

XS
SM
MD
LG