Достапни линкови

logo-print

Убинени полицајци во Јемен


Властите во Јемен соопштија дека осомничени членови на Ал Каеда убиле двајца полицајци при бегство од притвор. Милитанти биле уапсени во градот Сана под сомнение дека планираат терористички напад.
XS
SM
MD
LG