Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад утре во посета на Авганистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во понеделник ќе се сретне со својот авганистански колега, Хамид Карзаи. Новинската агенција Мехр пренесува дека на утрешната средба е најавено дека двајцата претседатели ќе разговаат за подобрување на билатералните односи и можни решениа за проблемите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG