Достапни линкови

logo-print

Ограбени покер играчи во Берлин


Германската полиција соопштила дека вооружени луѓе ги ограбиле учесниците на турнир во покер во луксузен хотел во Берлин.Според полициските извештаи неколку од учесниците се полесно повредени, но не е соопштено колку пари им се одземени на играчите на покер.
XS
SM
MD
LG