Достапни линкови

logo-print

Сараево ќе биде домаќин на состанок на министри од ЕУ


Министрите за надворешни работи на земјите членки на Европската Унија денеска се договориле да одржат состанок „на високо ниво “ во Сараево во јуни на кој ќе разговараат за европската перспектива и членството во Унијата на земјите од Западен Балкан јавува новинската агенција Бета. Западниот балкан се смета за клучен фактор за стабилност на Европската Унија. Ова е еден од заклучоците на состанокот на министрите во Кордоба, пренесува агенцијата.
XS
SM
MD
LG