Достапни линкови

logo-print

Убиен лидер на исламистички бунтовници во Ингушетија


Лидерот на Ингушетија, Јунус Бек Јевкуров изјави дека безбедносните сили го убиле водачот на исламистичките бунтовници во Северниот Кавказ,Александар Тихомиров. Новинските агенции известуваат дека Тихомиров е обвинет за ланското бомбардирањето на воз со Руски патници при што загинаа 20 луѓе.
XS
SM
MD
LG