Достапни линкови

logo-print

На Исланд се одржува финансиски референдум


На Исланд се одржува референдум за тоа дали на Британија и Холандија да им се исплатат 5 милијарди долари компензација за штедачите од овие земји кои изгубија пари во банката на Исланд Икесејв. Се очекува граѓаните, 230 илјади гласачи, кои изгубија 30 насто од нивните заработки од кризата во 2007 да го отфрлат договорот.
XS
SM
MD
LG