Достапни линкови

logo-print

Македонската влада денеска ќе објави нов пакет анти-кризни мерки


Премиерот Никола Груевски, придружуван од вицепремиерите Владимир Пешевски и Зоран Ставрески и министрите од економските ресори, денеска ќе објават нов пакет антикризни мерки, усвоен на синоќешната седница на Владата.
Новиот пакет опфаќа 20 антикризни мерки, од кои дел се предлози од бизнис заедницата, а дел од министерствата.
XS
SM
MD
LG