Достапни линкови

logo-print

Во Македонија угостителите со исти цени за услугите


Цените на угостителските услуги во февруари во Македонија во однос на претходниот месец останале на исто ниво.
Според податоците на Државниот завод за статистика, цените на угостителските услуги во февруари годинава во однос на февруари лани пак се зголемиле за 1,8 отсто.
XS
SM
MD
LG