Достапни линкови

logo-print

Американскиот дефицит повисок отколку што очекуваше Обама


Долгот во буџетскиот план на Претседателот Барак Обама ќе порасне за 9,8 трилиони долари до 2020 година. Според канцеларијата на Конгресот за буџет, тоа е за 1,2 трилиона повеке од предивидувањата на Белата Куќа. Според опозиционите републиканци американскиот долг ке достигне алармантни 90 насто од американската економија.
XS
SM
MD
LG