Достапни линкови

logo-print

НАТО силите со нови правила за напади во Авганистан


НАТО денеска соопшти дека силите на Алијансата во Авганистан ќе можат да вршат ноќни напади само доколку е тоа неопходно и единствено ако се придружувани од авганистански војници. Се наведува дека токму ноќните напади биле една од причините зошто странските сили не биле добро прифатени од локалното население.
XS
SM
MD
LG