Достапни линкови

logo-print

Уапсен пилот со фалсификувана дозвола


Шведски пилот со фалсификувана дозвола за комерцијални летови бил уапсен на аердоромот во Амстердам во моментот кога требало да полета со авион со 100 патници за Турција. Станува збор за 41 годишен швеѓанец кој со лажна дозвола пилотирал 13 години и за тоа време имал повеќе од 10 илјади часови летање за авиокомпании во Белгија, Британија и Италија.

XS
SM
MD
LG