Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Пакистан


Најмалку четири лица загинале во денешниот напад на бомбаш самоубиец врз цивилен конвој кој бил придружуван од безбедносните сили во северозападниот дел на Пакистан. Во експлозијата имало и десетина повредени. Ваквите напади меѓу сунитските и шиитските муслимани зачестија во Пакистан, особено откако пакистанските сили покранаа две големи офанзиви против талибанците во регионот.
XS
SM
MD
LG