Достапни линкови

logo-print

Украинскиот претседател Јанукович во посета на Москва


Виктор Јанукович денеска ќе отпатува во прва официјална посета на Русија, откако стана претседател на Украина. Се очекува разговорите во Москва да бидат фокусирани на тоа што Украина не одвојува доволно пари за користење на рускиот природен гас. Јанукович е задоволен со тоа што Русија јасно се противи на тоа Украина да се приклучи на НАТО. Јанукович беше инагуриран за претседател на Украина, минатата недела. Пред да ја посети Москва, Јанукович беше во посета на Брисел.

XS
SM
MD
LG