Достапни линкови

logo-print

Русија ќе вложи 20 милијарди евра во автомобилската индустрија


Руската влада денеска го соопшти планот за инвестиции во автомобилската индустрија. Според планот Русија во наредниве десет години ќе вложи околу 20 милијарди евра во оваа индустрија за да стане важен играч во светската автомобилска индустрија.


XS
SM
MD
LG