Достапни линкови

logo-print

Косово именува амасадор во Македонија


Прв косовски амбасадор во Македонија ќе биде дипломатот Скендер Дервиши, јавуват новински агенции.Според најавите се очекува утре Дервиши да го предаде акредитивното писмо на македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов.Македонскиот амбасадор, Стојан Карјанов минатиот месец стапи на амсадорската функцијата во Приштина.

XS
SM
MD
LG