Достапни линкови

logo-print

ЕУ заинтересирана да ги подобри односите со Украина


Еврокомесарот за проширување, Штефан Филе денеска во Брисел изјави дека Европската Унија сака да ги подобри односите со Украина во областа на трговијата, енергијата и визите доколку земјата спроведе реформи.Филе додаде дека Украина треба да ги воведе ред во политиката и економијата и да вложи сериозни напори во борбата со корупцијата.
XS
SM
MD
LG