Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во Тајван


Земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихетровата скала го погоди денеска јужниот дел на Тајван. До сега се регистрирани 64 ранети. По земјотресот една зграда се запалила и во прекин се комуникациите. Епицентарот на земјотресот е во планинаскиот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG