Достапни линкови

logo-print

Во Македонија во јануари пад на вработеноста во индустријата


Во Македонија бројот на работниците во индустријата во јануари во однос на истиот месец лани е намален за 7,1 отсто, објави Државниот завод за статистика. Истовремено се објавува податок дека бројот на вработени во четвртиот квартал од 2009 година забележал пораст од 2,3 отсто во однос на истиот период од претходната година.
XS
SM
MD
LG