Достапни линкови

logo-print

Комунистички синдикалци го завзедоа Министерството за финансии во Атина


Околу 300 активисти на Комунистичкиот Фронт за синдикатот борба - Памела го завзедоа изутрината Министерството за финансии во Атина, протестирајки против анти кризните мерки за заштеда на владата.Памела, која е поврзана со грчката комунистичка партија Левичарската коалиција Сириза, закажа за вечерва штрајк во Атина против владините мерки. Владата на Грција вчера најави нов пакет мерки за да заштеди околу 4.8 милијарди евра, преку зголемени даноци и намален бонус за државните службеници.
XS
SM
MD
LG