Достапни линкови

logo-print

Пакистанските сили убиле 30 талибанци кај границата со Авганистан


Пакистански безбедносни сили убиле 30 талибански борци во близина на границата со Авганистан откако најпрвин биле нападнати. Според пакистанските власти, еден војник загинал, а четворица биле ранети во нападот врз воена позиција во регионот Мохманд. Пакистанските власти пред два дена најавија дека ке почнат операција против талибанците во блискиот регион Баџур.
XS
SM
MD
LG