Достапни линкови

logo-print

Најавени протести во Грција за новиот пакет мерки


Грчките државни службеници денеска најавиja дека во четврток ќе свикаaт нов масовен протест во Атина, како одговор на новиот владин план за строги економски мерки, јавуваат грчките новински агенции. Федерацијата на државните службеници соопшти дека ќе ги засили протетстите и предупреди дека новите мерки, не само што ќе влијаат врз платите на државните службеници, туку и ќе нанесат удар врз работата на малите и средни претпријатија.
XS
SM
MD
LG