Достапни линкови

logo-print

ЕУ подржува нови санкции за Иран


Европската Унија на денешниот состанок на Меѓународната агенција за атомска енергија во Виена побара јасен одговор од Иран за нуклеарната контроверзна програма. На состанокот, Европската унија ја подржа новата рунда на санкции против Иран и, пред претставниците на 35 земји, соопшти дека го дели стравот од можно тајно произведување на нуклеарно оружје во Иран.

XS
SM
MD
LG