Достапни линкови

logo-print

Изгласани нови мерки за намалување на грчкиот долг


Грчката влада денеска ја одобри новата програма за намалување на буџетскиот дефицит јавуваат грчките медиуми. Новите мерки треба да донесат прилив во буџетот од речиси 5 милијарди евра.Половина ќе бидат од намалување на владините трошоците а другиот дел од зголемување на даноците.Мерките вклучуваат зголемување на данокот на додадена вредост за 2 проценти и намалување на платите на јавната администрација.
XS
SM
MD
LG