Достапни линкови

logo-print

Обама ќе бара од Конгресот да ги одобри здравствените реформи


Американскиот претседател Барак Обама во денешниот говор ќе го повика Конгресот што поскоро да го одобри пакетот реформи на здравствениот систем. Обама најави дека во планот за реформи во здравството ќе вклучи и некои идеи на Републиканците.
XS
SM
MD
LG