Достапни линкови

logo-print

Сејдиу со барање до Европска Унија


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу нема да учествува на Самитот на лидерите на Европската Унија и Балканот во Словенија доколку не добие официјална покана во која ќе биде именуван како Претседател на Република Косово.Ова денеска го соопшти претседателскиот потпарол, Џавит Баќири.Тој додаде дека за Самитот што треба да се одржи овој месец претседателот се уште нема добиено никаква покана
XS
SM
MD
LG