Достапни линкови

logo-print

Владата ќе формира Комитет за следење на азилантите


Владата донела одлука да се формира Комитет кој ќе ги следи барањата за азил на македоснките државјани во други држави.Во владиното соопштението пишува дека членови на овој комитет ќе бидат вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски, вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Абдилаќим Адеми, шефот на дипломатијата Антонио Милошоски, министрите за внатрешни работи и за правда Гордана Јанколовска и Михајло Маневски, и директорот на Агенцијата за иселеништво Васил Наумов.
XS
SM
MD
LG