Достапни линкови

logo-print

Стечајците пробале насилно да влезат во Владата


Дел од стечајни работници денеска се обидоа да влезат насилно во Владата откако слушнаа дека им се одбиени барањата, известува новинската агенција Макфакс. Полицијата ги спречила во нивните обиди. Макфакс јавува дека ситуацијата набрзо се расчистила но еден од демонстрантите се онесвестил и е однесен во Клиничкиот центар. Претставниците на стечајците најавија дека протестот ќе продолжи во вторник и дека „ќе ја каменуваат или маваат со јајца владата“.

XS
SM
MD
LG