Достапни линкови

logo-print

Владата во петок ќе ги усвои антикризните мерки


Македонскиот премиер Никола Груевски најави дека владата во петок ќе го усвои новиот пакет антикризни мерки. Груевски изрази надеж дека мерките од наредната недела ќе може да се спроведат.

XS
SM
MD
LG