Достапни линкови

logo-print

Срушени борбени авиони на Јужна Кореа


Јужнокорејската војска соопшти дека два борбени авиони се срушиле денска во планинските предели во тек на рутинска мисија.Во несреќата загинале тројца членови на посадата.Новинската агенција Јонхап известува дека кога се случила несреќата имало невреме.
XS
SM
MD
LG